Minimalizacja kosztów nie musi się wiązać z dużymi cięciami w firmie. Być może Twoja biznesowa szafa jest nieco przeładowana albo wciąż masz w niej rozwiązania, z których korzystasz, choć nie ma ku temu powodów? Przewietrz ją i zrób porządek!

Minimalizacja kosztów w czterech krokach!

ŚCIĄGNIJ NALEŻNOŚCI OD DŁUŻNIKÓW

Należności z tytułu świadczeń pieniężnych do 50 tyś zł w stosunkach B2B korzystają z preferencji ich zabezpieczenia na czas trwania postępowania sądowego – w rezultacie pieniądze poczekają na Ciebie na bezpiecznym rachunku depozytowym sądu do czasu zakończenia postępowania sądowego. Może nie jest to wprost minimalizacja kosztów, ale warto o to zadbać!

Skorzystaj z pomocy doświadczonego specjalisty-procesualisty w windykacji sądowej.

ODZYSKAJ VAT I PIT

Od nieściągalnych zobowiązań lub zbyt kosztochłonnych do odzyskania.

Sprawdź swoje szanse w szybkim odzyskaniu zapłaconych podatków i zleć fachowemu prawnikowi audyt swoich umów w zakresie zawartych w nich klauzul umownych pod względem wymagań stawianych przez urzędy skarbowe w tzw. postępowaniu dotyczącym ulg za złe długi. Pomoże on również w opracowaniu niezbędnej dokumentacji na potrzeby cen transferowych. Znowu minimalizacja kosztów bez ingerencji w strukturę firmy!

ZRÓB AUDYT WSZYSTKICH SWOICH UMÓW POD WZGLĘDEM STOPNIA ZABEZPIECZENIA TWOICH INTERESÓW!

Oszacuj przestrzeń do renegocjacji warunków umów.

Pacta sunt servanda – umów należy dotrzymywać… i na bieżąco je weryfikować pod względem realnych zagrożeń. Lepiej bowiem je znać zawczasu i renegocjować niekorzystne postanowienia umowne w celu utrzymania relacji biznesowych z kontrahentem.

ZMIEŃ FORMĘ PRAWNĄ SWOJEJ FIRMY i zrzuć niepotrzebne kilogramy!

Nigdy nie jest za późno na zmianę formy prawnej prowadzonego biznesu na optymalną, a więc na mniej kosztowną i ograniczającą odpowiedzialność osobistą od zawodowych zobowiązań.

Zaufaj prawnikowi specjalizującemu się w procesach przekształceń i połączeń spółek, który wesprze Cię we wbrew pozorom skomplikowanym procesie. Polecamy nasze artykuły o przekształcaniu działalności w spółkę oraz o przekształceniu spółki z. o. o. w spółkę komandytową.

Minimalizacja kosztów bez szkodliwych cięć – BĄDŹ PIERWSZY I POLEĆ INNYM!

Udostępnij na:
Naciśnij by ocenić:
[Dziękujemy!]

O autorze

+ posts

Specjalizuje się w bieżącej obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych ze szczególnym naciskiem na spółki prawa handlowego, polegającej w głównej mierze na opracowywaniu, redagowaniu oraz opiniowaniu umów z zakresu prawa cywilnego, w tym prawa pracy i prawa gospodarczego oraz w przygotowywaniu dokumentów korporacyjnych. Posiada doświadczenie w prowadzeniu negocjacji handlowych zmierzających do zawarcia kontraktów oraz w reprezentacji podmiotów gospodarczych przed sądami powszechnymi oraz administracyjnymi.

Z uwagi na posiadaną biegłą znajomość języka angielskiego w mowie i w piśmie, również w zakresie terminologii prawniczej oraz zaawansowany poziom języka francuskiego wielokrotnie świadczy czynności obsługi prawnej podmiotów gospodarczych o obcojęzycznym składzie osobowym ich organów.

Jest absolwentką Kolegium Prawa w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego w Warszawie. (maj 2006 r.) Studia prawnicze ukończyła z wyróżnieniem. W ich trakcie była członkiem Kliniki Prawnej w sekcji prawa cywilnego pod zwierzchnictwem Prof.. Fryderyka Zolla. – gdzie brała czynny udział w świadczeniu pomocy prawnej pro publico bono.

Newsletter

Chcesz być zawsze na bieżąco? Otrzymywać informacje dotyczące nowych artykułów, zmian w prawie czy w naszej Kancelarii?
Zapisz się do newslettera, a zyskasz:

  • 15 minutową konsultację prawną,

  • 15% zniżki na pierwszą poradę prawną,

  • dostęp do aktualności z zakresu prawa,

  • ciekawe i przydatne artykuły.

Milana Krzemień

Autor

Specjalizuje się w bieżącej obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych ze szczególnym naciskiem na spółki prawa handlowego, polegającej w głównej mierze na opracowywaniu, redagowaniu oraz opiniowaniu umów z zakresu prawa cywilnego, w tym prawa pracy i prawa gospodarczego oraz w przygotowywaniu dokumentów korporacyjnych. Posiada doświadczenie w prowadzeniu negocjacji handlowych zmierzających do zawarcia kontraktów oraz w reprezentacji podmiotów gospodarczych przed sądami powszechnymi oraz administracyjnymi. Z uwagi na posiadaną biegłą znajomość języka angielskiego w mowie i w piśmie, również w zakresie terminologii prawniczej oraz zaawansowany poziom języka francuskiego wielokrotnie świadczy czynności obsługi prawnej podmiotów gospodarczych o obcojęzycznym składzie osobowym ich organów. Jest absolwentką Kolegium Prawa w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego w Warszawie. (maj 2006 r.) Studia prawnicze ukończyła z wyróżnieniem. W ich trakcie była członkiem Kliniki Prawnej w sekcji prawa cywilnego pod zwierzchnictwem Prof.. Fryderyka Zolla. – gdzie brała czynny udział w świadczeniu pomocy prawnej pro publico bono.

Więcej artykułów

Zostaw komentarz