15 marca 2020

ZAMIAST CIĄĆ KOSZTY NA PRACOWNIKACH I REKLAMIE …..ZRÓB PORZĄDKI W BIZNESOWEJ SZAFIE! STRATEGIA NA WYMAGAJĄCE CZASY

Adwokat, partner zarządzający. Kieruje praktyką spółek, fuzji i przejęć (M&A), sukcesji i ochrony majątku oraz dochodzenia roszczeń kredytów CHF.


Minimalizacja kosztów nie musi się wiązać z dużymi cięciami w firmie. Być może Twoja biznesowa szafa jest nieco przeładowana albo wciąż masz w niej rozwiązania, z których korzystasz, choć nie ma ku temu powodów? Przewietrz ją i zrób porządek!

Minimalizacja kosztów w czterech krokach!

ŚCIĄGNIJ NALEŻNOŚCI OD DŁUŻNIKÓW

Należności z tytułu świadczeń pieniężnych do 50 tyś zł w stosunkach B2B korzystają z preferencji ich zabezpieczenia na czas trwania postępowania sądowego – w rezultacie pieniądze poczekają na Ciebie na bezpiecznym rachunku depozytowym sądu do czasu zakończenia postępowania sądowego. Może nie jest to wprost minimalizacja kosztów, ale warto o to zadbać!

Skorzystaj z pomocy doświadczonego specjalisty-procesualisty w windykacji sądowej.

ODZYSKAJ VAT I PIT

Od nieściągalnych zobowiązań lub zbyt kosztochłonnych do odzyskania.

Sprawdź swoje szanse w szybkim odzyskaniu zapłaconych podatków i zleć fachowemu prawnikowi audyt swoich umów w zakresie zawartych w nich klauzul umownych pod względem wymagań stawianych przez urzędy skarbowe w tzw. postępowaniu dotyczącym ulg za złe długi. Pomoże on również w opracowaniu niezbędnej dokumentacji na potrzeby cen transferowych. Znowu minimalizacja kosztów bez ingerencji w strukturę firmy!

ZRÓB AUDYT WSZYSTKICH SWOICH UMÓW POD WZGLĘDEM STOPNIA ZABEZPIECZENIA TWOICH INTERESÓW!

Oszacuj przestrzeń do renegocjacji warunków umów.

Pacta sunt servanda – umów należy dotrzymywać… i na bieżąco je weryfikować pod względem realnych zagrożeń. Lepiej bowiem je znać zawczasu i renegocjować niekorzystne postanowienia umowne w celu utrzymania relacji biznesowych z kontrahentem.

Kliknij i napisz do nas. Zapraszamy na konsultacje

ZMIEŃ FORMĘ PRAWNĄ SWOJEJ FIRMY i zrzuć niepotrzebne kilogramy!

Nigdy nie jest za późno na zmianę formy prawnej prowadzonego biznesu na optymalną, a więc na mniej kosztowną i ograniczającą odpowiedzialność osobistą od zawodowych zobowiązań.

Zaufaj prawnikowi specjalizującemu się w procesach przekształceń i połączeń spółek, który wesprze Cię we wbrew pozorom skomplikowanym procesie. Polecamy nasze artykuły o przekształcaniu działalności w spółkę oraz o przekształceniu spółki z. o. o. w spółkę komandytową.

Minimalizacja kosztów bez szkodliwych cięć – BĄDŹ PIERWSZY I POLEĆ INNYM!

Zapisz się na newsletter

Podobne artykuły: