To zależy...
  • Podatki
  • Spółki
  • Prawo umów
  • Prawo pracy
  • Własność intelektualna
  • Pół żartem pół serio
To zależy...
Kategoria

Prawo umów

Umowy odgrywają w obrocie gospodarczym bardzo istotną rolę. Co prawda, mając na uwadze zasadę swobody umów każdy może dopasować zawarte w nich uregulowania do własnych potrzeb., niemniej jednak istnieją pewne ograniczenia i zasady, którymi należy się kierować przy ich tworzeniu, aby uniknąć problemów przy ich wykonywaniu, czy też – przy niekorzystnym obrocie spraw – uniknąć problemów przed sądem. Na co zwracać uwagę formułując postanowienia o zachowaniu poufności?
Czy zawarte w treści umowy uprawnienie do odstąpienia od umowy może być nieskuteczne i dlaczego? Na co należy uważać rozkładając na raty zadłużenia kontrahenta? Dlaczego forma ma czasami również ważne znaczenie co treść złożonego oświadczenia?
Na te i wiele innych pytań znajdziesz tu odpowiedzi, a jeśli nie, pamiętaj zawsze możesz  skorzystać z naszych e-konsultacji.

Aleksandra Zaliwska
Aleksandra Zaliwska w Prawo umów

Odstąpienie od umowy – kiedy przedsiębiorcy przysługują prawa jak konsumentowi?
5 (2)

Odstąpienie od umowy

Czas przedświąteczny jak co roku sprzyja nastrojom zakupowym. Kupujemy chętnie, dużo i coraz częściej przez internet. Branża e-commerce przyzwyczaiła się już do coraz częstszych i dynamicznych zmian w regulacjach prawnych…

Więcej
Milana Krzemień
Milana Krzemień w Prawo umów

Weksel – czy to faktycznie rosyjska ruletka
5 (1)

weksel

Weksel budzi nieufność w obrocie gospodarczym. Nic dziwnego. Jest skutecznym i stosunkowo szybkim narzędziem egzekwowania należności…pod warunkiem dochowania staranności i dokładności. A z tymi różnie bywa. „Precyzja słowa” nabiera w…

Więcej
Aleksandra Zaliwska
Aleksandra Zaliwska w Prawo umów

Nowe oblicze wyprzedaży, czyli co w e-commerce i nie tylko zmieni dyrektywa Omnibus
5 (1)

Dyrketywa Omnibus

W czasie sezonowych wyprzedaży nie raz słyszy się o nieuczciwych praktykach sprzedawców i celowym zawyżaniu cen w okresach poprzedzających obniżki, tak aby te wyglądały na szczególnie atrakcyjne. Tegoroczne zimowe wyprzedaże…

Więcej
Marcin Sadowski
Marcin Sadowski w Pół żartem pół serio, Prawo umów

Co jeśli… Święty Mikołaj spóźni się lub „nie trafi” z prezentem?
5 (5)

Prezenty świąteczne na czas

Dzień 6 grudnia, zwany potocznie Mikołajkami, jest jednym z najważniejszych dni w roku. Nie ma co do tego wątpliwości. Każdy z nas pamięta, kiedy jako dziecko z utęsknieniem oczekiwał wizyty…

Więcej
Milana Krzemień
Milana Krzemień w Prawo umów

Zatory płatnicze, które wywołał koronawirus – jak sobie radzić?
5 (1)

zatory płatnicze koronawirus

7 listopada 2019 roku, a więc zaledwie kilka miesięcy przed wybuchem pandemii COVID-19, weszła w życie w zasadniczej części nowelizacja kodeksu postępowania cywilnego (dalej również jako k.p.c.) oraz innych ustaw….

Więcej
Monika Piotrkowska
Monika Piotrkowska w Prawo umów

Zwrot za niewykorzystany karnet, voucher czy kupon – czy odmowa zwrotu środków jest legalna?
3.9 (7)

zwrot za niewykorzystany karnet

Karnety na stoki narciarskie, vouchery, karty podarunkowe czy kupony – to często stosowane rozwiązania, których celem jest zachęcenie klienta do powtórnego skorzystania usług przedsiębiorcy. Tego rodzaju karta, voucher nie jest…

Więcej
Monika Piotrkowska
Monika Piotrkowska w Prawo umów

Konkurs a loteria – dowiedz się jakie są między nimi różnice!
5 (2)

konkurs a loteria

Zbliżający się wielkimi krokami okres wakacyjny to idealny czas dla przedsiębiorców na organizowanie szeregu akcji promocyjnych, mających na celu m.in. wprowadzenie na rynek nowych produktów lub usług, a także zwiększenie…

Więcej
Mateusz Okrasa
Mateusz Okrasa w Prawo umów

Kiedy najemca może zaniechać płacenia czynszu w okresie epidemii?
5 (3)

czynsz koronawirus

Ze względu na stan epidemii wywołany rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 Rząd zakazał prowadzenia działalności m.in.: kawiarniom, salonom fryzjerskim i kosmetycznym, salonom masażu, siłowniom oraz klubom fitness. Lista branż objętych zakazem…

Więcej
Milana Krzemień
Milana Krzemień w Prawo umów

Wypowiedzenie umowy najmu przez wynajmującego – konieczne uprzedzenie
4 (5)

wypowiedzenie umowy najmu

Jeśli jesteś właścicielem lokalu użytkowego (innego niż mieszkalny) i oddałeś go w najem, a twój Najemca nie płaci czynszu….ten artykuł jest dla Ciebie. Wypowiedzenie umowy najmu może nastąpić w określonych…

Więcej
Milana Krzemień
Milana Krzemień w Prawo umów

Dochodzenie należności z faktury VAT – ułatwienia
5 (2)

dochodzenie należności vat

Gwałtowny kryzys gospodarczy, którego katalizatorem okazała się pandemia COVID-19 daje się już odczuć w wielu branżach na skutek narastających opóźnień w regulowaniu należności. Problem może pojawić się np. jeśli chodzi…

Więcej
1 2 3 … 5 Next

Masz pytania?

Milana Krzemień

Specjalizuje się w bieżącej obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych ze szczególnym naciskiem na spółki prawa handlowego, polegającej w głównej mierze na opracowywaniu, redagowaniu oraz opiniowaniu umów z zakresu prawa cywilnego, w tym prawa pracy i prawa gospodarczego oraz w przygotowywaniu dokumentów korporacyjnych. Posiada doświadczenie w prowadzeniu negocjacji handlowych zmierzających do zawarcia kontraktów oraz w reprezentacji podmiotów gospodarczych przed sądami powszechnymi oraz administracyjnymi.

Z uwagi na posiadaną biegłą znajomość języka angielskiego w mowie i w piśmie, również w zakresie terminologii prawniczej oraz zaawansowany poziom języka francuskiego wielokrotnie świadczy czynności obsługi prawnej podmiotów gospodarczych o obcojęzycznym składzie osobowym ich organów.

Jest absolwentką Kolegium Prawa w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego w Warszawie. (maj 2006 r.) Studia prawnicze ukończyła z wyróżnieniem. W ich trakcie była członkiem Kliniki Prawnej w sekcji prawa cywilnego pod zwierzchnictwem Prof.. Fryderyka Zolla. – gdzie brała czynny udział w świadczeniu pomocy prawnej pro publico bono.

Wszystkie wpisy tego Autora

Warto wiedzieć…

Masz podobny temat?

Skontaktuj się z nami

What’s Hot

  • Jaki jest termin wypłaty wynagrodzenia po wypowiedzeniu? 3 lipca 2019
  • Odstąpienie od umowy przedwstępnej sprzedaży nieruchomości 15 maja 2018
  • Pracownicze plany kapitałowe opinie ekspertów – jakie będą korzyści, a jakie koszty? 9 stycznia 2020
  • Konwersja pożyczki na kapitał spółki 6 stycznia 2019
  • Klauzula poufności a zachowanie poufności – jak skutecznie się zabezpieczyć 2 czerwca 2019

Zastrzeżenie prawne

Wszelkie informacje zawarte w ramach bloga mają charakter orientacyjny i nie stanowią porady prawnej ani podatkowej. Administrator strony internetowej www.tozalezy.com, jak również autorzy wpisów nie ponoszą odpowiedzialności za wykorzystanie informacji w nim zawartych bez wcześniejszego zasięgnięcia profesjonalnej porady prawnej.

Prawa autorskie

Szata graficzna, wszystkie artykuły i treści zamieszczone na niniejszym blogu prowadzonym pod adresem www.tozalezy.com są chronione prawami autorskimi.

Regulamin świadczenia usługi
Polityka prywatności
Nasi eksperci

Chcesz być zawsze na bieżąco? Otrzymywać informacje dotyczące nowych artykułów, zmian w prawie czy w naszej Kancelarii? Zapisz się do newslettera!


  • 15 minutową konsultację prawną,

  • 15% zniżki na pierwszą poradę prawną,

  • dostęp do aktualności z zakresu prawa,

  • ciekawe i przydatne artykuły.

Sprawdź swoją skrzynkę odbiorczą albo katalog spam, aby potwierdzić swoją subskrypcję.

Krzemień Zaliwska
Adwokaci i Radcowie Prawni s.k.a.

KRS 0000929887, NIP 521 394 44 14


tel. +48221881470, e-mail: biuro@kzlegal.pl
ul. Bukowińska 24a lok. 114 02-703 Warszawa

  • Podatki
  • Spółki
  • Prawo umów
  • Prawo pracy
  • Własność intelektualna
  • Pół żartem pół serio